NOHEJBAL

http://www.sokolpstruzi.cz/vajecinovy-turnaj-2019/Historie a současnost

Nohejbal na Pstruží se hraje rekreačně, jako volnočasová, pravidelná aktivita. Své počátky v obci má již od 16. století. Nejstarší písemná zmínka o existenci pstružovského nohejbalu je z roku 1582 v archivech hukvaldského panství, náležející olomouckému arcibiskupství (Nohejbalum Bonorum Pstruzi adversum Prague Pedit 10-0).

V novodobé historii pstružovští nohejbaloví nadšenci pořádali desítky letních i zimních, uzavřených i open turnajů v nohejbale trojic i dvojic, turnajů týmů přihlášených i na místě nalosovaných.

Počátkem další etapy se stal 1. leden 2017, kdy byl oficiálně založen pod hlavičkou TJ Sokol Pstruží nohejbalový oddíl, čítající 16 zakládajících členů.

V létě se využívá antukových kurtů ve sportovním areálu Dubina na Pstruží, přes zimní období tělocvična místní školy.

VAJEČINOVÝ TURNAJ 2019

VELIKONOČNÍ TURNAJ 2019